0

Sevgililer gününün yaklaşmasıyla beraber hediye telaşı da şimdiden başladı bile. Sevdiğiniz insana kendini özel hissettirecek, onu düşündüğünüzü ve tanıdığınızı gösterecek hediye fikirleri hızla kafanızdan geçiyor olabilir. Sevgililer günü hediye önerileri deyince, diğer özel günlerin aksine genellikle klasik hediyeler seçilir. Kalpler, kırmızı renkler, çiçekler, tatlılar ya da oyuncaklar…

Her biri 14 şubat hediye önerileri arasında klasikleşmiş ve bir o kadar da sevilen hediye seçeneklerinden. Tabii klasik hediyeler de alsanız, hediye paketi ve notunuzla onu kişiselleştirerek kız arkadaşınıza kendinizi özel hissettirebilirsiniz. Gelelim sevgililer günü hediyesi bayan için ne alınır sorusunun cevabına ve sevgililer günü hediye tavsiyelerimize.

Kız Arkadaşa Sevgililer Günü Hediye Fikirleri -1 - Saç Bakım Güzellik Kız Arkadaşa Sevgililer Günü Hediye Fikirleri -2 - Saç Bakım Güzellik

Kız arkadaşa sevgililer gününde ne alınır?

Dikkat etmeniz gereken ilk şeyi şimdiden söyleyelim: Kız arkadaşınızın hobilerini ve neyi sevdiğini bilmeniz sevgililer günü hediye fikirleri arasında oldukça önemli! Bunun için bir kağıda onun ilgi alanlarını yazmakla başlayabilirsiniz. Yani kağıda yazacağınız maddeler şu şekilde olabilir; kitap okumayı sever, paten kayar, filmlere düşkün, makyaj yapmaktan hoşlanır gibi. Bu notlar sonunda inanın işiniz daha da kolaylaşacak.

Hobi seti

Kız arkadaşınızın neyi sevdiğini belirledikten sonra ana başlıkları oluşturabilirsiniz. Takılardan hoşlanan bir sevgiliniz varsa ona boncuklarla dolu bir hobi seti alarak kendi takılarını yapma fırsatı yaratabilirsiniz. Ya da kız arkadaşınızın örgü örmek, yemek yapmak, resim çizmek gibi hobileri de olabilir. Her biri için alabileceğiniz birçok sevgililer günü hediye önerileri var. Yemek yapmayı seven kız arkadaşınız kurabiye seti, örgü ören birine de bir sürü renkli ip alabilirsiniz. Bu hediyelerin her birine ekleyebileceğiniz birbirinden özel ve tatlı notları da unutmayın.

Makyaj malzemeleri

Kız arkadaşınız tam bir makyaj tutkunuysa işiniz oldukça kolay, seçenekleriniz sınırsız. Son zamanlarda makyajına iltifat ederek istediği bir ürün hakkında ipucu alabilirsiniz. Örneğin rujun ne kadar güzelmiş, ya da gözlerin en güzel görünüyor diyerek bir makyaj konusu açabilir ve ağzından laf alabilirsiniz. Tam bir sonuca varamadıysanız makyaj malzemelerini koyabileceği bir organizer, makyaj fırça seti ya da rengarenk bir far paleti ile de onu oldukça mutlu edebilirsiniz. Daha büyük bir organizasyon planınız varsa, 14 şubat sevgililer günü hediye önerileri arasında birkaç makyaj malzemesinden oluşan bir set hazırlayarak kırmızı kalpli bir kutu içine koymak var.

Cilt bakım seti

Aynı şekilde bir cilt bakım seti de çok sevilen sevgililer günü için hediye fikirleri arasında. Bu konuda herhangi bir bilginiz yoksa, ufak tüyolar verelim. Tek bir ürün alabileceğiniz gibi birkaç ürün ile bir set de oluşturabilirsiniz. Nemlendirici, serum, peeling, maske, kağıt maske, makyaj temizleme suyu gibi gibi ürünlerden bir set hazırlayabilirsiniz. Hatta bu ürünlerin minik seyahat boylarından alarak mini bir paket de yapabilirsiniz.

Tabii kız arkadaşınızın cilt tipini bilmeniz de önemli, bunu yüzüne dokunarak anlayabilirsiniz. Hafif parlaklık ve yağlanma varsa karma, kuru hissediyorsanız kuru ya da yüzü genel itibariyle yağlı bir yapıdaysa da yağlı cildi olabilir. Siz yine de değişim kartı almayı unutmayın. 😊

Kız Arkadaşa Sevgililer Günü Hediye Fikirleri -3 - Saç Bakım Güzellik Kız Arkadaşa Sevgililer Günü Hediye Fikirleri -4 - Saç Bakım Güzellik

Çiçek

Sevgililer günü için hediye fikirleri diye sorduğunuzda karşılaştığınız ilk cevap çiçek olabilir. Çoğu kadının en mutlu olduğu şeylerden biri de kesinlikle kendine çiçek alınmasıdır da. Sevgilinizin en sevdiği çiçeği bildiğinizi varsayıyoruz, ona sevdiği çiçeği verebilir yan yana olamayacaksanız çalıştığı yere ya da evine de gönderebilirsiniz. Sadece bir buket değil, saksıda olan topraklı çiçeklerle de onu oldukça mutlu edebilirsiniz.

Dekorasyon

Klasikleşmiş sevgililer günü hediye tavsiyelerinden biri de kesinlikle dekorasyon ürünleri. Kadınlar için sevgililer günü hediyesi dendiğinde dekorasyon ürünleri de ilk sıralarda yer alıyor. İş yerindeki masasına, odasına, evine alabileceğiniz birçok güzel hediye mevcut. Şık bir duvar saati, masası için bir kalemlik ya da çerçeve, duvara asılacak özel tablolar da bakabileceğiniz seçenekler arasında. Bunun yanında müzik kutusu, takı kutusu gibi hediyeler de her zaman sevilen sevgililer günü hediyelerinden.

Kitap-defter

Yazmayı seven, defterler ve kalemlere tutkun birini birbirinden güzel defterler ve kalemler ile mutlu edebilirsiniz. Özel yapılmış defterler, ajandalar, günlükler hedefinizde olabilir. Kız arkadaşınızın yaşına bağlı olarak da farklı seçeneklere yönelebilirsiniz. Çalışan bir sevgiliniz varsa, isminin yazılı olduğu bir toplantı defteri ve şık bir kalem 14 şubat sevgililer günü tavsiyelerimizden. 

Kız Arkadaşa Sevgililer Günü Hediye Fikirleri -5 - Saç Bakım Güzellik Kız Arkadaşa Sevgililer Günü Hediye Fikirleri -6 - Saç Bakım Güzellik

Kadınlar için yaratıcı 14 Şubat hediye fikirleri

Sırada kendi ellerinizle hazırlayacağınız, klasik seçeneklerden uzaklaşan sevgililer günü hediye fikirleri var. Elinizin değdiği, uğraştığınız bir hediye ne olursa olsun kız arkadaşınıza kendini çok özel hissettirebilir. Sadece ona ait bir şeye sahip olması ve bunun sevdiği birinden gelmesi aşkınızı tazeleyecek.

Ona bir resim yapın

Kız arkadaş için sevgililer günü hediye önerileri arasında en özel hissettirecek hediye el yapımı seçenekler olabilir. Eğer eliniz yatkınsa, kesinlikle düşünmeniz gereken hediye seçeneklerinden biri sevgilinize bir resim yapmak. Bunu duvarına asabileceği bir tabloya yapabileceğiniz gibi düz bir kağıda da yapabilirsiniz. Konunun ne olacağı konusundan tam olarak emin değilseniz, bizim birkaç fikrimiz var. Daha önce kız arkadaşınız size mutlaka çok sevdiği ya da çok duygulandığı bir anısını anlatmıştır. Bu anıdan hatırladığınız objeleri çizerek bir resim yapabilirsiniz. Evcil hayvanı, en sevdiği şehir, ilk kazancıyla aldığı şey vs gibi konulardan karışık bir tablo ile onu çok değerli hissettirebilirsiniz.

Eğer resim konusunda kendinizi çok yetenekli görmüyorsanız, daha basit konular ile yine de bu hediyeyi deneyebilirsiniz. Büyük bir tuvali komple kırmızıya boyayıp içine bir kalp bile yapsanız, onu düşünerek geçirdiğiniz bu zamanı hatırlatacak ve kesinlikle çok hoşuna gidecek bir hediye olabilir. 

Bir takı tasarlayın

Sevgililer günü için hediye fikirlerinden bir diğeri de kendinizin hazırlayacağı el yapımı bir eşya. İplerden örülü bir bileklik ya boncuklardan oluşan bir kolyeyi kolaylıkla yapabilirsiniz. Bunun için çeşitli videolar izleyerek yapmayı deneyin. İnternetten kolaylıkla satın alabileceğiniz takı boncuklarına son zamanların trendlerinden harfler de ekleyebilirsiniz. Hatta bu harfler ile bir dilek bile yazabilirsiniz. Hope, happy, love gibi kelimeleri kolyenin tam ortasına ekledikten sonra etrafına dizdiğiniz boncuklar oldukça güzel bir hediye olacaktır.

Ayrıca erkeğe sevgililer gününde ne alınır ve eşe sevgililer günü hediyeleri yazılarımızdaki öneriler de ilginizi çekebilir.