0

Sevgililer gününün yaklaşmasıyla beraber, o güne dair yapılacak planlar ve alınacak hediyeler gündeme gelmeye başladı bile. Sevdiğiniz kişiye kendini özel hissettirmek, sizi hatırlatacak bir sevgililer günü hediyesi almak ve onu mutlu etmek için ne hediye alacağınızı uzun uzun düşünüyor olabilirsiniz. Sevgililer günü hediyesi seçmek bazılarımız için kulağa biraz korkutucu gelse de aslında oldukça kolay. Klasik hediyelerden, sevdiğiniz kişinin ihtiyaçlarına, yaratıcı seçeneklerden el yapımı hediyelere kadar birbirinden farklı birçok seçeneğiniz var.

Hediye seçmeye başlamadan önce dikkat etmeniz gereken birkaç noktadan bahsedelim. Öncelikle sevgilinizin hobileri, neyi sevdiği, neler giydiği, neler okuduğu gibi detaylar aklınızın bir kenarında olmalı. Erkek arkadaşınıza ya da kız arkadaşınıza hiç giymeyeceği bir kazak ya da kullanmayacağı bir takı almak istemezsiniz sanırım. Bu yüzden küçük bir kağıda onun nelerden hoşlandığını yazarak seçeneklerinizi daraltmakla işe başlayın.

Evet gelelim sevgililer günü hediye önerilerine;

Sevgililer Günü Hediye Fikirleri: 12 Hediye Önerisi-1 - Saç Bakım Güzellik Sevgililer Günü Hediye Fikirleri: 12 Hediye Önerisi-2 - Saç Bakım Güzellik

En güzel sevgililer günü hediye fikirleri

Sevgilinizin nelerden hoşlandığını yazdıktan sonra karşılığına gelebilecek hediyeleri kategoriler şeklinde de yazarak işinizi daha da kolaylaştırabilirsiniz. Örneğin; resim yapmaya bayılır / Fırça ve boya seti gibi aklınıza gelebilecek fikirleri yazın. Şimdi sırada 14 şubat hediye önerileri detayları var. Bunun için yazımızı okumaya devam edebilirsiniz.

Romantik fotoğraf albümü

Sevgililer günü hediye önerileri  deyince, akla ilk gelen ve aslında oldukça klişe olan fotoğraf albümleri aynı zamanda vazgeçilmez hediye seçenekleri arasında da yerini uzun zamandır koruyor. Üstelik bu hediyeyi kişiselleştirerek işi biraz daha romantik hale getirmeniz de mümkün. Bunun için birlikte çekildiğiniz fotoğrafları toplayıp onları bastırmakla işe başlayın. İsterseniz defter formunda bir albüm alabilir isterseniz de ipli tablolara asabilirsiniz. Kişiselleştirmeye dönersek eğer, her bir fotoğrafın arkasına bir not yazmaya ne dersiniz? Durumu klişe olmaktan uzaklaştıracak bu notlar sevdiğiniz kişinin çok hoşuna gidebilir. Romantiklerin bu notların ne olacağını yazımızı okurken kararlaştırdığına eminiz fakat kendini yeterince romantik olarak tanımlamayanlara da yardımcı olalım. Örneğin tatilde olduğunuz bir fotoğrafın arkasına, biraz detay belirtebilirsiniz. Ne hissetmiştiniz, ilk tatiliniz miydi, o tatilden komik ya da romantik bir anınız var mı? Ne yazarsanız yazın bunun hediyeyi çok özel bir hale getireceğinden emin olabilirsiniz.

Vazgeçilmeyen bir klasik: Parfüm

Koku, aslında sandığımızdan çok daha fazla şey ifade ediyor. Doğru ve güzel bir koku ile en sıradan anlar bile büyülü bir hale gelebilir. Ayrıca koku bir anıyı hatırlatmak için oldukça önemli bir araç. Bir koku duyduğunuzda kendinizi iyi hissedip, tanıdık geldiği oluyor mu? Belki bir soba kokusu çocukluğunuzu hatırlatıyor ya da bir yiyeceğin kokusu sizi mutlu bir ana götürüyor olabilir. Koku, beyinle olan benzersiz ilişkisi nedeniyle anılarınız, duygularınız ve hatta düşünceleriniz üzerinde bile güçlü bir etkiye sahip.

Bu yüzden sevgililer günü hediye fikirleri içinde tabii ki parfüm yer alıyor. Sevgilinize sevdiği bir kokuyu almak da bizce oldukça özel bir hediye.

Sevgililer Günü Hediye Fikirleri: 12 Hediye Önerisi-3 - Saç Bakım Güzellik Sevgililer Günü Hediye Fikirleri: 12 Hediye Önerisi-4 - Saç Bakım Güzellik

Kişisel ihtiyaçlar

Kıyafet, ayakkabı, aksesuar gibi seçenekler her zaman en sevilen hediye seçeneklerinden olmuştur. Özellikle sevdiğiniz kişinin bahsettiği ve ihtiyacı olduğu bir şey hatırlıyorsanız kafanızı fazla karıştırmanıza hiç gerek yok. Onu almak sevgilinizi fazlasıyla mutlu edecek. Bunun için sevgilinizin birlikte alışveriş merkezinde gezerken beğendiği bir kıyafet ya da ayakkabıyı seçebilirsiniz. Sosyal medya da bunun için oldukça etkili. Instagram keşfette gezerken belki de sevgilinizi like’ladığı bir ürünle karşı karşıya gelebilirsiniz.

Takı ve aksesuarlar

Kıyafetler kadar sevilen bir diğer seçenek de tabii ki takı ve aksesuarlar. Eğer sevgilinizle gezmeyi, kamp yapmayı seviyorsanız şık bir eldiven bere takımına ne dersiniz? Saat, kolye, bileklik, yüzük gibi seçenekler de aklınızda olsun. Söylemeden geçmeyelim, 14 Şubat Sevgililer Günü hediyesi için kız arkadaşınıza yüzük almak biraz riskli olabilir. Seçtiğiniz yüzüğün pırlanta gibi bir seçenekte olmamasına ve kutusuna dikkat etmenizde fayda var. Tabii bu özel ve romantik günde evlilik teklifi etmeyi düşünüyorsanız o başka.

Kahve severlere özel setler

Eğer sevgiliniz bir kahve tutkunuysa ona bir set hazırlamaya ne dersiniz? 14 Şubat sevgililer günü hediye fikirleri denildiğinde akla gelen ilk seçeneklerden biri de özel hazırlanmış setler. İnternetten kolaylıkla bulabileceğiniz birkaç paket özel kahve ve şık bir kahve kupası alabilir ya da kahve demlemek için kullanılan makinelerden edinebilirsiniz. Aldığınız ürünleri güzel bir kutuya koyup, üzerine bir not eklemeyi de unutmayın.

Sevgililer Günü Hediye Fikirleri: 12 Hediye Önerisi-5 - Saç Bakım Güzellik Sevgililer Günü Hediye Fikirleri: 12 Hediye Önerisi-6 - Saç Bakım Güzellik

Romantik bir hafta sonu tatili

Sevgililer günün kış mevsimine denk gelmesi onu biraz daha romantik yapıyor olabilir. Bu yıl 14 Şubat Pazartesi olsa da, önündeki hafta sonunu romantik bir tatil ile taçlandırma fikrine ne dersiniz? Bulunduğunuz şehrin yakınlarında bir yere kaçarak dinlendiğiniz ve rahatladığınız bir tatil planı yapabilirsiniz. Üstelik bu sadece sevgilinize değil, kendinize de aldığınız bir hediye olmuş olur. Doğa içinde, belki kar yağan bir yere giderek keyifli bir sevgililer günü geçirebilirsiniz. Planınızı şimdiden yapmaya başlayın, muhtemelen çoğu çift tercihini bu seçenekten yana kullanacaktır.

Gamer’lara özel seçenekler

Oyun sevdalılarını en çok sevindirecek sevgililer günü hediye önerileri arasında oyunlarla alakalı seçenekler olduğu bariz. Eğer sizin oyunlara ilginiz yoksa, biraz gözlemlemeyi ve ilgilenmeyi deneyerek birçok fikir edinebilirsiniz. Şık bir klavye ya da PS oyun kolu, istediği bir oyun akla gelen seçeneklerden ilkleri. Bunların dışında dışarda da yanında taşıyabileceği küçük oyun konsollarından da alabilirsiniz. Dikkat etmeniz gereken tek nokta bütçeniz. Listedeki en fazla bütçeyi ayırmanız gereken kategori sanıyoruz ki burası.

İlgililere hobi setleri

Sevgilinizin resim yapmak, müzikle ilgilenmek, örgü örmek gibi hobileri varsa şanslısınız. 14 şubat sevgililer günü hediye fikirleri arasında birçok seçeneğiniz var. Müzik severler için kulaklık, plak, pikap gibi hediyeler seçebilir, resim yapan sevgilinize boya ve fırça setleri alabilirsiniz. Ayrıca bitki severler için saksı toprak ve bitkiler ile de birlikte keyifli bir gün geçirebilirsiniz. Tüm bu hediyelerin yanında sevgilinizin hobisine göre bir workshop bileti de alabilirsiniz. Sushi yapma, yemek yapma, mum yapma, seramik ve daha birçok alanda yapılan 1 günlük workshoplarda birlikte olarak hem harika bir hediye vermiş hem de birlikte vakit geçerek eğlenmiş olursunuz.

Sevenler için dekorasyon ürünleri

Dekorasyon ürünleri de hiçbir zaman modası geçmeyen sevgililer günü hediye fikirleri arasında yer alıyor. Üstelik neredeyse yüzlerce seçenek de mevcut. Eğer sevgiliniz ev dekorasyonuna meraklıysa, odası ya da evi için objeler bakabilirsiniz. Mum, tütsü gibi ürünleri seviyorsa bunlardan bir set hazırlayabilir ya da masasına koyması için vazo, çiçek, kalemlik gibi ürünler de alabilirsiniz. Tabii bunların yanında evine ilgili bir sevgiliniz varsa özel bir şey ifade eden bir tablo ya da resim almayı da düşünebilirsiniz.

İşkoliklere defter kalem setleri

Sevgiliniz işine düşkün biriyse bu özelliğini değerlendirerek de bir hediye seçebilirsiniz. Eğer sürekli takım elbise giyinmesi gereken bir erkek arkadaşınız varsa kol düğmesi ya da kravat almaya ne dersiniz? Ya da işyerinde şık giyinen kız arkadaşınız için topuklu ayakkabı? Tabii seçenekleriniz sadece bunlar değil. Ajanda, isim yazılı kalemler, toplantı defteri ya da iş çantalarına da bir göz atabilirsiniz.

Sevgililer Günü Hediye Fikirleri: 12 Hediye Önerisi-7 - Saç Bakım Güzellik Sevgililer Günü Hediye Fikirleri: 12 Hediye Önerisi-8 - Saç Bakım Güzellik

Yaratıcı sevgililer günü hediyeleri

Tüm bu seçenekler arasından daha özel, düşünülmüş ve uğraşılmış bir hediye vermeye ne dersiniz? 14 Şubat hediye önerileri dediğimizde klasikleşmiş seçeneklerin dışında yaratıcı sevgililer günü hediyeleri de geliyor. Cevabınız evetse, birbirinden farklı yaratıcı sevgililer günü hediyeleri önerilerimizden ilham alabilirsiniz.

El yapımı hediye seçenekleri

Hediyenizi kendiniz hazırlamak da bir seçenek olabilir. Bunun için akla ilk gelen ve çok özel olabilecek resim yapmayı deneyebilirsiniz. Eğer eliniz resmen yatkınsa özel bir tablo yapabilirsiniz. Fakat değilse, yine de onun için resim yapmak çok tatlı olabilir. İşinizi kolaylaştırmak için birkaç parçadan oluşan bir resim yapmayı deneyin. Sevgilinizin sevdiği objeleri tuvalde bir araya toplayabilirsiniz.

Küçük bir tüyo vermek gerekirse, eğer projeksiyon aletiniz varsa tuvalden biraz uzağa koyup, seçtiğiniz resmi projeksiyon aleti ile tuvale yansıtın ve üzerinden geçin. Böylece kolaylıkla istediğiniz figürü çizebilirsiniz.

Bunun dışında yaratıcı sevgililer günü hediyesi seçenekleri arasında ona bir hayal panosu hediye etmek geliyor. Büyük bir kartona ya da mantar panoya dergilerden resimler keserek yapıştırın. Bu resimler birlikte hayalini kurduğunuz şeylere dair olmalı. Örneğin bu yaz yurtdışı tatili istiyorsanız o yerin resmi, bir evcil hayvan istiyorsanız o hayvanın fotoğrafı gibi birçok resim ile tatlı ve romantik bir hediye yapabilirsiniz. Yaratıcı sevgililer günü hediyeleri arasında en tatlı seçeneklerden biri değil mi sizce de?

Özel hazırlanmış setler

Aslında yukarıda da bahsettiğimiz gibi birkaç parça hediyeden oluşan setler her zaman yaratıcı sevgililer günü hediye önerileri arasında gelir. Kahve seti, takı seti gibi seçeneklerin yanına farklı birçok hediye daha ekleyebilirsiniz. Kız arkadaşınız makyaj ürünlerine meraklıysa birkaç temel makyaj malzemesi ile bir kutu hazırlamayı deneyin. Ya da unisex bir seçenek olan cilt bakım ürünlerinden bir set hazırlayabilirsiniz. Temizleyici, peeling, maske, nemlendirici gibi bakım ürünleri edinerek şık bir kutu yapmayı deneyin. Sevgiliniz geçmişe düşkün biriyse ona çocukluğunu hatırlatacak atıştırmalıklar ya da küçük oyunlar almaya ne dersiniz? İnternette kolaylıkla bulabileceğiniz 90’lı yılların atıştırmalıkları ile bir kutu hazırlayabilirsiniz. Bunun yanında zamanında tüm çocuklar tarafından sevilen bilyeler, tasolar, oyun kartları da seçeneklerinizden sadece birkaçı.

Bonus: Çiçek her zaman 14 şubat hediye önerilerinin olmazsa olmazlarından. Üstelik sadece kadınlara değil, erkeklere de çiçek alabilirsiniz. Bir çiçek buketi ya da saksıda bir ev bitkisi de son ana kaldıysanız kurtarıcınız olacak. Yaratıcı sevgililer günü hediyesi seçeneklerinden sayılmasa da çoğu kadının en sevdiği hediyeler arasında.

Ayrıca, Kız arkadaşa sevgililer günü hediyesi, Eşe sevgililer günü hediyesi ve erkeğe sevgililer gününde ne alınır gibi daha detaylı sorularınız varsa ve farklı önerilere ihtiyaç duyuyorsanız, yazılarımızdan ilham alabilirsiniz.

Kadınlar günü hediye fikirleri yazımızdan birbirinden farklı hediye önerilerini de keşfedebilirsiniz.