1

Hayal kurmak hangi yaşta olursanız olun hayatta insana en çok keyif veren şeylerden biri olabilir. Üstelik bir de bu kurduğunuz hayalleri gerçekleştirmek için gösterdiğiniz çabalar sonuç verdiyse ve hayaliniz gerçek olduysa  işte o zaman tadından yenmez.

Hayal kurarken kendinize sınır koymayın. Yapabileceğinize inanın. Başkalarından duyduğunuz her şeyi bir kenara bırakın ve sadece o hayali gerçekleştirme yolunda ne yapmanız gerektiğine karar verin.

Siz Kendinize İnandıktan Sonra Her Şey Olabilir-1 - Saç Bakım Güzellik Siz Kendinize İnandıktan Sonra Her Şey Olabilir-2 - Saç Bakım Güzellik

Yapabilirsiniz

Evet, bazen hayal ettiğiniz şeye giden yolda yapmanız gerekenler zor gelebilir. Destek bulamadığınızı düşünebilirsiniz. Fakat sizi destekleyenler ve yapabileceğinize inananlar olduğunu da unutmayın. Tabii her şeyden önemlisi kendinize olan inancınız. Bu yolda belki de birçok zorlukla karşılaşacaksınız ama başarabileceğinize, yapabileceğinize inandıktan sonra tüm zorlukların üstesinden gelebilirsiniz. Adım atmaktan ve denemekten korkmayın.

İstediğinizi hayal etmekte özgürsünüz

Bir yerde yönetici olmak istemek, sektör değiştirmek, kendi işinizi kurmak ya da dans etmek… Hayallerinizin bir sınırı yok. İstediğiniz hayali kurmakta ve bu hayali gerçekleştirmek için harekete geçmekte özgürsünüz. Başarısızlık kavramını hayatınızdan çıkarmakla işe başlayın. Zorluklar sizi yıldırmasın. Karşınıza çıkabilecek her zorluk size yepyeni kapılar açabilir. Yeter ki o hayali kurmaktan ve olabildiğince büyük düşünmekten çekinmeyin.

Siz Kendinize İnandıktan Sonra Her Şey Olabilir-3 - Saç Bakım Güzellik Siz Kendinize İnandıktan Sonra Her Şey Olabilir-4 - Saç Bakım Güzellik

Herkesle aynı olmak zorunda değilsiniz

Renkli ya da kısa saçlarınız, dövmeleriniz, piercing’leriniz... Farklı olmak güzeldir. Kendinizi neyin içinde rahat hissediyorsanız öyle olmaya devam edin. Gerçekleştirmek istediğiniz hayallerin nasıl göründüğünüzle bir alakası yok.

"Acaba uygun mu?" diye değil, "Ne yapmak istiyorum?" diye sorun

Neyin hayalini kurarsanız kurun “Yapabilir miyim?” diye düşünmeden önce kendinize bir şans verin ve deneyin. Okuduğunuz bölümün dışında bir iş yapmak istiyorsanız hayal edin ve plan yapın. “Zamanı geldi” dediğiniz anda bu planların ilk adımını atın. Neyi sevdiğinizi ve ne yapmak istediğinizi yolda keşfedebilirsiniz. Hiçbir şey için geç kaldığınızı düşünmeyin. 30 yaşınızda yepyeni bir alanda eğitim alabilir, 20 yaşınızda kendi ürünlerinizi üretip genç girişimci de olabilirsiniz.

İş hayatında, bilimde, sanatta, eğitimde, sporda ve sosyal hayatta dilediğiniz her yerde ve her anda kendiniz gibi olabilirsiniz. Hayallerinize giden yolda hiçbir şey size engel olmasın, siz kendinize inanın yeter.