0

Tırnak süsleme sanatı olarak bilinen Nail Art, artık güzellik rutinleri arasında... French manikürler ve tek renk sürülen ojelere alternatif; çiçekler, geometrik şekiller, desenler, renkli frenchler gibi saymakla bitiremeyeceğimiz tasarım ve sanat dolu tırnaklar yaratmak mümkün. Bu noktada tırnak bakımının da oldukça önemli olduğunu hatırlatalım.

Profesyonel Nail Art sanatçıları, önümüzdeki sezon karşımıza sık sık çıkacak trendleri açıkladı...

Renkler, tasarımlar ve tekniklerden ilham almak için okumaya devam edin.

2021 İlkbahar-Yaz Sezonu Nail Art Trendleri-1 - Saç Bakım Güzellik 2021 İlkbahar-Yaz Sezonu Nail Art Trendleri-2 - Saç Bakım Güzellik

Çok Renkli Manikür

Blake Lively, Emilia Clarke, Laverne Cox gibi ünlülerin de tırnak sanatçısı, her tırnağa sürülen farklı renk ojelerin bir cesaret göstergesi olduğunu ve dikkat çekici tırnaklar için çok renkli manikürlerle bu sezon sık sık karşılaşacağımızı söylüyor. 

Kişiselleştirilmiş Tırnaklar

Podyumların, dergi çekimlelerinin ve birçok ünlü ismin de tırnak sanatçıları, kişiye özel manikürlerin trendlerde olmaya devam edeceğini belirtti; çivi yazısı şeklinde isim yazılan tırnaklar, harfler, kişiye özel şekillerle yapılmış manikürlerin, geçen sezon oldukça dikkat çektiğini, bu sezon ise daha fazla yükseleceğini ön gördüğünü söyledi.

Renkli Frenchler

Son zamanlarda French manikürleri tırnaklarda çok sık göremesek de biraz değişim ile her sezon karşımıza çıkmaya devam ediyor. Renkli French’ler, çift renkli şerit, kırmızı ve pembelerin bir arada kullanıldığı manikür modellerinden örnekleri de manikür listenize eklemeyi unutmayın.

Minimal Grafikler

Ünlü nail art sanatçıları, sanatsal ve yaratıcı hissetmek isteyenlerin tercihlerini ince ve açılı çizgiler, irili ufaklı noktalar ve pastel tonundaki renkler ile oluşturulan minimal grafiklerden yana kullanmalarını öneriyor.

Taşlar- Boncuklar

Seçtiğiniz teknik ve rengin uygulanmasının ardından birkaç tırnağınıza konduracağınız parlak taşlar veya boncuklar ile enerjinizi yükseltmeniz de mümkün. Taş ve boncuk gibi malzemeler stilinize hava katacak.

2021 İlkbahar-Yaz Sezonu Nail Art Trendleri-3 - Saç Bakım Güzellik 2021 İlkbahar-Yaz Sezonu Nail Art Trendleri-4 - Saç Bakım Güzellik

Önerilerimiz doğrultusunda tekniğinizi seçtiniz, peki, hangi renkleri tercih edeceğinizi biliyor musunuz?

2021 yılının renkleri seçilen sarı ve griyi mutlaka bir yere not edin. Bunların dışında sonbahar kış sezonu için metalik renkleri, pastel tonlarını, kırmızıları tercih edebilirsiniz. Siyahı ise tüm tırnak yerine çizgiler ve noktalar gibi teknikler için kullanabilirsiniz. Diğer zamanlar için 2021 yazının trend oje renkleri olan lila gibi morun alt tonları, yeşil, turuncu gibi canlı renkleri denemenizi öneririz.

Son not: Uzmanlar, 2020 yılından sonra 2021 için de, sağlık ve hijyen açısından tırnaklarınızı çok uzun kullanmamanızdan yana. Ellerinizin ve tırnaklarınızın temizliğine özen göstermeyi ve nemlendiricinizi düzenli uygulamayı unutmayın.

Manikür çeşitleri için de Badem Tırnak Törpüsü Nasıl Yapılır? yazımızdan ilham alabilirsiniz.

Ayrıca oje lekelerinin nasıl çıkartılacağı konusundaki tüm detaylar için temizsözlük.com'a göz atmayı unutmayın.

Kolay nail art yapımı videomuzu da izlemeyi unutmayın.