0

Yaz yaklaşırken tatil planları yapılmaya başladı bile. Çoğu insan kişisel bakım rutinini, tatilde de aksatmadan sürdürür. Elbette olması gereken de budur. Bununla birlikte yaz mevsimi, bakım rutininize bazı eklemeler yapmanızı gerektirir. Sahilde bir gün geçirmek size ışıltı katsa da cildinize ve saçınıza zarar verebilir… Bunu göz önünde bulundurarak, bu yaz tatile giderken yanınızda götürmeniz gereken bakım ürünlerini keşfetmenizde fayda var.

Yaz Tatiliniz İçin 6 Olmazsa Olmaz Bakım Ürünü-1 - Saç Bakım Güzellik Yaz Tatiliniz İçin 6 Olmazsa Olmaz Bakım Ürünü-2 - Saç Bakım Güzellik

Güneş kremi

Elbette yaz tatilinin olmazsa olmaz bakım ürünü; hatta kimliğiniz ve mayonuzdan sonra ilk yanınıza alacağınız şey güneş kremi olmalı. Cildinizi güneş hasarından korumak için cildinize ve çevreye zarar vermeyen, nazik bir güneş kremi seçimi yapın. Bu sayede tatilde de cildinizin ışıltısı ile göz kamaştırabilirsiniz.

Yüz güneş kremi

Sadece vücudunuza güneş kremi sürmeniz gerektiğini  düşünüyorsanız  yanıldınız. Yüzünüzü de zararlı UVA ışınlarından korumalısınız. Bunun için cldinizi yağlandırmadan güneşten koruyan ve besleyen zengin içeriğe sahip bir güneş kremi seçin. Güneş koruyucu etkili nemlendiriciler de size yardımcı olacaktır. Simple Protect and Glow Üçlü Koruma Etkili SPF30 Nemlendirici’yi deneyin. Simple Protect and Glow Üçlü Koruma Etkili SPF30 Nemlendirici UVA/B ışınları, kirlilik ve mavi ışığa karşı üçlü koruma sağlar. Erken oluşabilecek yaşlanma etkilerini önlemeye yardımcı olur.

Yaz Tatiliniz İçin 6 Olmazsa Olmaz Bakım Ürünü-3 - Saç Bakım Güzellik Yaz Tatiliniz İçin 6 Olmazsa Olmaz Bakım Ürünü-4 - Saç Bakım Güzellik

Koku

Güzel kokmak her mevsim trend. Üstelik kişisel bakımın en önemli adımlarından. Yazın yüksek sıcaklıklarını da göz önünde bulundurarak tatil için daha hafif bir koku seçimi yapabilirsiniz. Sedir, kehribar ve gül ağacı notalarından esinlenen kokular yaz için sıklıkla tercih ediliyor. Siz de kişisel zevkleriniz doğrultusunda tatil çantanıza uygun bir koku eklemeyi unutmayın.

Durulanmayan saç kremi

Güneşin sert etkilerini hissedecek tek yer cildiniz değil; saçlarınız da tatildeyken normalden daha kuru ve mat olacaktır. Deniz ve güneş, kısa vadede iyi bir tuz etkisi sağlayabilirken saçlarınızı korumak yine de daha iyi bir fikir. Bu noktada zengin içeriklerle tasarlanan durulanmayan saç kremleri, hasar görmüş ve kurumuş saçları canlandırabilir.

Yaz Tatiliniz İçin 6 Olmazsa Olmaz Bakım Ürünü-5 - Saç Bakım Güzellik Yaz Tatiliniz İçin 6 Olmazsa Olmaz Bakım Ürünü-6 - Saç Bakım Güzellik

Yüz temizleyici

Güneşin altında terleyerek saatler geçirmek, güneş kremi kullanmak gibi tatile özgü durumlar, plajdan veya havuzdan dönme zamanı geldiğinde yüzünüzü temizlemek için can atacağınız anlamına gelir. Yüzünüzü yağ, kir ve ürün kalıntılarından derinlemesine arındıracak, aynı zamanda onu besleyecek bir yüz temizleyici seçimiyle aradığınız hisse kavuşmanız mümkün. Simple Daily Skin Detox Arındırıcı Yüz Yıkama Jeli’ni deneyin. Cildinizi temizler ve parlamayı engellemeye yardımcı olur. Nemli cildinize nazikçe masaj yaparak uygulayın ve su ile durulayın. İşte hassas cildinize bakım yapmak bu kadar kolay.

Nemlendirici maske

Cildinizin sıcak havalarda ihtiyaç duyacağı şey bir miktar nem. Çünkü tatilde sıklıkla temas ettiğiniz tuz, kum ve klor, cildinizin normalde olduğundan daha fazla kurumasına neden olabilir. Yanınıza, özellikle pratik kağıt maskelerden almaya ne dersiniz? Simple Water Boost Hydrating Nemlendirici Kağıt Maske ciltteki kuruluğun ve nemsizliğin 5 işaretini önlemek için mükemmel bir seçim. Yumuşak ve hafif yapısı ile cildinizi ikinci bir cilt gibi sarar ve nemlendirir. Cildinizin aşık olacağı bitki özü ve mineralli formülü ile cildinizi nemlendirerek doğal ve sağlıklı bir görünüme sahip olmanıza yardımcı olur.

Yaza Hazırlık: Çilek Görünümlü Bacaklardan Kurtulun ve Yazın Saç Bakımı Nasıl Olmalı? yazılarımız da ilginizi çekebilir.