0

Alkol ve paraben, neredeyse 1920’lerden beri güzellik ürünlerinin içeriğinde karşılaştığımız iki madde. Özellikle paraben, ürünlerin raf ömrünü uzattığı için sıkça tercih ediliyor. Ancak son 10 yılda, parabenlere uzun süre maruz kalmanın yan etkileri, endişe kaynağı haline geldi. Parabenler, kadınlık hormonu olarak bilinen östrojeni taklit edebiliyor. Bu da cinsiyetiniz ne olursa olsun hormon dengenizi bozabilecekleri anlamına geliyor. Araştırmalar ayrıca parabenlerin cilt yoluyla kolayca emildikten sonra vücut sisteminizde birikebileceğini gösteriyor. Parabenlere sürekli maruz kalmanın ise kadınlarda meme kanseri hücrelerinin büyümesine (çevresel etkilerle beraber) neden olabileceği biliniyor.

Bunlarla birlikte; alkol de pek masum değil. Alkoller iyi ve kötü olmak üzere ikiye ayrılıyor ve kötü alkoller cildi aşırı derecede kurutuyor, tahriş ediyor; cilt bariyerine zarar vererek iltihaplanmalara neden olabiliyor. Bu yüzden cilt bakımında alkolsüz ve parabensiz içeriğe dikkat etmek cilt sağlığının korunması açısından son derece önemli.

Cilt Bakımında Alkolsüz ve Parabensiz İçeriğe Dikkat Edin-1 - Saç Bakım Güzellik Cilt Bakımında Alkolsüz ve Parabensiz İçeriğe Dikkat Edin-2 - Saç Bakım Güzellik

Simple, markanın doğuşundan bu yana, her zaman ”iyi kalpli cilt bakımı” felsefesini benimsiyor. Simple ürünlerinde ne kullanılmadığı; en az içeriklerde neler olduğu kadar önemli. Örneğin hiçbir Simple ürünü, kötü alkol, parabenler, sert kimyasallar, parfüm ve renklendirici içermiyor. Ürünlerinde sadece sağlıklı ciltlerde yer alan benzer içerikler mevcut.

Simple Daily Skin Detox Serisi; nazik ve etkili formülü sayesinde yağlı ve sivilceli görünümü azaltmaya yardımcı olur. Kekik, çinko PCA ve cadı fındığı karışımı ile fazla yağı temizler ve cildinize nefes aldırır.

Simple Protect&Glow Serisi’nin cildinizin ışıldamasına yardımcı olan yenilikçi SPF ürünleri, zencefil kökü ve antioksidan vitamin C&E içerir. Bu içeriklerle, cildinizi güneş ışınları, çevresel kirlilik ve elektronik cihazlarımızdan gelen mavi ışığın zararlı etkilerine karşı korur.

Farklı cilt tipi ve ihtiyaçlarına yönelik diğer Simple ürünlerini keşfetmek için buraya tıklayın.

(Dimetikon Nedir, Nasıl Kullanılır? başlıklı yazımıza da göz atabilirsiniz.)