0

Her şey ailemizin kendi zevkine göre seçtiği kıyafetleri giymekle başladı. Ardından yine ailemizin aldığı kıyafetleri bizim kombinlediğimiz zamanlar geldi. Bu anlar yavaş yavaş neyi sevip sevmediğimiizi öğrenmemize yardımcı oldu. Şimdilerde ise kendi alışverişimizi yaptığınız o zamanlar geldi çattı.

Genç olmanın en güzel yanlarından biri de tarzınızı zaman içinde sürekli değiştirerek, en rahat olduğunuz ve kendinizi yansıttığını düşündüğünüz o tarzı bulma süreci. İlerde belki de bir holding patronu olup her gün takım elbiselerle işe gittiğinizde, eski uzun saçlı ve deri pantolonlu zamanlarınızla hava atmak istemez misiniz?

Kısacası, stilinizi benimsediğiniz şeylere göre oluşturmanın oldukça eğlenceli olduğunu söyleyebiliriz.

Dinlediğiniz Müzik Türü Stilinizi Yansıtsın-1 - Saç Bakım Güzellik Dinlediğiniz Müzik Türü Stilinizi Yansıtsın-2 - Saç Bakım Güzellik

Kişiliğinizi yansıtan en önemli konulardan birinin sevdiğiniz müzik tarzı, şarkılar ve favori gruplarınız olduğunu söyleyebiliriz. Akşamları evde metal müzik dinleyip gündüz bir kumaş pantolon ve tişörtle takılmak sizi yansıtmaz. Tabii amacınız gizemli olmak değilse.. Hadi gelin tarzınızı birlikte şekillendirelim.

Rockçılar

Öncelikle rock ve metal müzik birbirine benzer iki tür olsa da birçok konuda birbirinden ayrılır. Rock müzik metal müziğe göre daha yumuşaktır. Rock müzik daha yavaş, metal müzik daha hızlı ve serttir. Rockda vokalist metalde ise gitarist, baterist daha ön plandadır. Bunu muhtemelen zaten bizden iyi biliyorsunuzdur.

Şimdi tarzınızı da bu ayrıma göre şekillendirebiliriz. Dolabınıza mutlaka eklemeniz gereken üç parça var: Siyah jean ,siyah deri ceket ve bot.

Bunların yanında yazılı, baskılı, en sevdiğiniz grupların isim ve fotoğraflarınının olduğu tişörtleri ve sweatshirtleri de araştırmaya başlayabilirsiniz. Yazlık kombinler için botlarınızı beyaz spor ayakkabılarla değiştirin. Birkaç parça jean şort ve güneş gözlüğü edinin.

Saç ve sakallara gelirsek bu noktada özgürsünüz. İster uzun ister kısa... Dilediğiniz model giyim tarzınızla birleşecektir.

Metalciler

Rock tarzından biraz sıyrılmak için yapmanız gereken küçük tüyoları anlatalım. Örneğin sizin de edinmeniz gereken bir siyah deri ceket meselesi var. Bu ceketi zımba detaylı olanlardan seçebilir ya da üzerlerine birkaç rozet takabilirsiniz.

Bir jean yeleğe ne dersiniz? Tabii yine rozetlerle doldurarak biraz kişiselleştirmek önemli. Spor ayakkabı tercihinizde bilekte biten modellere yönelebilirsiniz. Saçlarınız uzunsa harika, kısaysa uzatmak çok zaman alacağı için es geçerek dağınık bir modelle kullanabilirsiniz.

Evet piercing’ler çok havalı geliyor olabilir ama bu konuya ailenize danışmadan asla girmemenizi tavsiye edebiliriz.

Dinlediğiniz Müzik Türü Stilinizi Yansıtsın-3 - Saç Bakım Güzellik Dinlediğiniz Müzik Türü Stilinizi Yansıtsın-4 - Saç Bakım Güzellik

Rapçiler

Muhtemelen ne yapmanız gerektiğini çok iyi biliyorsunuz. Birkaç salaş pantolon, spor ayakkabılar, bol tişörtler ve şapkalar. İşte bu kadar kolay. Renk uyumlarına dikkat edin ve bir ince zincir kolyeyle kombininizi tamamlayın.

Bu tarzı benimseyenlerin saç stillerinin de çoğunlukla kısa ya da 3 numara modeller arasında olduğunu söyleyebiliriz.

Klasik Müzikçiler

Eğer bu yaşlarınızda klasik müzik sevdalılarındansanız ne harika! Bizce tarzınızın ötesinde, eğer klasik müzik tutkunuz varsa mutlaka keman, piyano, çello gibi bir müzik aleti çalmaya yönelin. Belki bu sevginiz mesleğiniz bile olabilir. Tarzınız konusuna dönersek de, tüm gününüzü siyah bir takım ve papyonla geçiremeyeceğiniz aşikar.

Birkaç gömlek, düz tişörtler, sade jean pantolonlar kurtarıcı parçalarınızdan.

Bu arada, hangi stile sahip olursanız olun. En önemli meselelerden biri olan kokuyu asla es geçmeyin. Kendinize bir deodorant ve bir imza parfüm belirleyin. Axe’ın birbirinden farklı ve çekici kokuları size yardımcı olacak.