0

İş gereği ya da tatil amaçlı çıktığınız seyahatlerde cilt bakım rutininizin biraz aksadığını mı düşünüyorsunuz?  Hava değişimi, stres ya da uzun yolculuklar cildinizde ve saçlarınızda bazı sorunlar meydana getirebilir. Bunun önüne geçmek için; her zamanki bakım rutininizin dışına çıkmanıza gerek yok. Sadece bu rutini nasıl pratik hale getirebileceğinizi öğrenmeniz yeterli.

Çantanıza atmanız gereken ürünlerden, pratik ve hızlı bakım önerilerine kadar tüm tüyolar için okumaya devam edin.

Seyahatler İçin Kolay Bakım Tüyoları-1 - Saç Bakım Güzellik Seyahatler İçin Kolay Bakım Tüyoları-2 - Saç Bakım Güzellik

İhtiyaçlarınızı Belirleyin

Kaç günlük bir yolculuğa çıkıyorsunuz, gittiğiniz yerin iklimi nasıl, yolculukta uçak mı araba mı tercih edeceksiniz gibi detayların tümü aslında ihtiyaçlarınızı ortaya çıkaran birer cevap içerir. Örneğin; uçak yolculuğu tercih edecekseniz; cildiniz diğer anlara nazaran daha çok kuruyacaktır. Bu yüzden yanınızda yoğun bir nemlendirici bulundurmanız önemli. Uçağa binmeden önce nemlendiricinizi uygulayabilir, uzun bir yolculuk olacaksa uçakta nemlendirici kağıt maskelerden ve göz altı maskelerinden de destek alabilirsiniz.

Ayrıca hatırlatmakta fayda var; yanınıza almanız gereken en önemli ürünler; bir makyaj temizleme suyu, güneş kremi ve dudak nemlendiricisi...

Bonus: Otel sabunları cilt tipinize uygun olmayabilir,bu da cildinizin kurumasına ve pul pul dökülmesine neden olur. Dove Sabunları’ndan dilediğiniz seçeneği tercih ederek şimdiden çantanıza atabilirsiniz.

Favorilerinizi Seyahat Boy Hale Getirin

Eğer yer sıkıntınız varsa; şampuan, saç kremi, nemlendiriciler ve diğer tüm ürünleri seyahat boy hale getirebilirsiniz.

Seyahat boyu boş şişeler satın alıp onları favori ürünlerinizle doldurarak yanınıza almayı deneyin.

Seyahatler İçin Kolay Bakım Tüyoları-3 - Saç Bakım Güzellik Seyahatler İçin Kolay Bakım Tüyoları-4 - Saç Bakım Güzellik

Rutinlerinizden Vazgeçmenize Gerek Yok

Her zamanki rutinin dışına çıkmak cildinizin bocalamasına ve bazı cilt problemlerinin ortaya çıkmasına sebep olabilir. Bu yüzden genel bakımınızdan çok uzaklaşmamaya çalışın. Gün içinde mutlaka yüz ve dudak nemlendirici lipbalmınızı kullanın.

Gece yatmadan önce, cildinizi temizleyin, bir peeling yapın ve nemlendirin. Odada biraz keyif yapmak ve cildinizin yatışmasını sağlamak için uyumadan önce kağıt maskeler ile cildinizi yatıştırabilirsiniz.

Önemli! Acil Durum Çantası Hazırlayın

Yanınıza mutlaka küçük bir acil durum çantası alın. Düzenli kullandığınız ilaç ya da kremler varsa öncelikle onları hazırlayın. Ardından; yara bandı, yanık kremi, kesikler ve sıyrıklar için antibiyotik krem ve ağrı kesicileri de çantaya atın.